Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 17:07

Редакційна рада «Громадського ТБ» розгляне розслідування про офшори президента


Петро Порошенко

Редакційна рада «Громадського телебачення» розгляне на своєму засіданні розслідування програми «Слідство.Інфо», в якому йдеться про офшорні компанії президента України Петра Порошенка.

«У зв’язку з великим суспільним резонансом розслідування програми «Слідство.Інфо» від 3 квітня 2016 року, яке вийшло в рамках міжнародного проекту ICIJ, Редакційна рада «Громадського ТБ» ухвалила рішення розглянути цей матеріал на предмет дотримання редакційних стандартів», – мовиться в заяві редакційної ради, оприлюдненої на сайті «Громадського».

Засідання редакційної ради призначене на 5 квітня.

Редакційна рада – це дорадчий внутрішній орган «Громадського ТБ», який здійснює контроль за дотриманням редакційних стандартів, виконує функції омбудсмена всередині громадської організації, захищаючи права журналістів. Редакційна рада складається з шести співробітників «Громадського ТБ» і збирається за ініціативи членів самої ради у випадку виникнення питань, віднесених до її компетенції.

Журналісти-розслідувачі заявляють, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Про це йдеться у розслідуванні Анни Бабінець «Подвійне життя президента» для програми «Слідство.Інфо» на «Громадському», оприлюдненому 3 квітня.

​Розслідування базується на документах компанії Mossack Fonseca (Панама, Британські Віргінські острови), які отримало німецьке видання Süddeutsche Zeitung і поділилося з колегами з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (International Consortium of Investigative Journalists) та OCCRP (Проект розслідування корупції й організованої злочинності), партнером якої є «Слідство.Інфо».

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. Вони повідомляють, що знайшли важливу інформацію щодо 12 чинних чи колишніх лідерів держав та урядів світу.

В Адміністрації президента України наразі результатів розслідування журналістів не коментували.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG