Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: майданівцю Андрію Коломійцю погрожують у кримському СІЗО


Ілюстраційне фото

У Кримській правозахисній групі заявляють, що учасник Євромайдану Андрій Коломієць, який зараз перебуває в СІЗО Сімферополя анексованого Росією Криму, відчуває тиск від своїх сусідів по камері.

За інформацією правозахисників, про це стало відомо в ході судового засідання, під час якого адвокат майданівця повідомив про такий тиск на підзахисного.

Адвокат розповів у суді, що разом з Андрієм Коломійцем в одній камері перебувають двоє осіб, імовірно, прихильники угруповань «ДНР» і «ЛНР». Один з них, за словами Коломійця, воював на боці «ЛНР» на Донбасі.

«Коломієць розповів своєму адвокатові, що співкамерники ненавидять його як «українця, опозиційно налаштованого до режиму Януковича». Його ображають, провокують на сварки, принижують і погрожують фізичною розправою», – повідомляють правозахисники.

За їхніми словами, ці двоє осіб налаштовують проти Коломійця й інших співкамерників. «Тому інші ув’язнені ставляться до нього швидше вороже, ніж нейтрально», – додають у правозахисній групі.

Адвокат українця також повідомив суду, що в камері, розрахованій для перебування шести осіб, постійно перебувають не менше 10 осіб, іноді їх кількість збільшується ще на кілька чоловік.

У СІЗО інформацію правозахисників не коментували.

Андрій Коломієць – громадянин України, житель Київської області, 1993 року народження. 15 травня 2015 року він був заарештований, як стверджують в Кримській правозахисній групі, з порушенням процесуальних норм Росії, у російській республіці Кабардино-Балкарії.

Після цього його вивезли до Криму, і з 13 серпня 2015 року він перебуває в СІЗО Сімферополя. Раніше Андрій Коломієць повідомляв правозахисникам, що до нього застосовувалися тортури на Північному Кавказі відразу після затримання. Зокрема, за його словами, це було зроблено також для того, щоб вибити з нього свідчення проти іншого вже засудженого майданівця Олександра Костенка.

За версією російського слідства, Андрій Коломієць, будучи членом «екстремістської організації «Українська повстанська армія», в ході протестів у Києві в січні 2014 року скоїв замах на життя двох співробітників кримського спецпідрозділу« Беркут », закидавши їх пляшками із запалювальною сумішшю.

Нове засідання суду в Криму у справі Андрія Коломійця має відбутися 8 квітня.

В Україні офіційно немає зареєстрованої організації «Українська повстанська армія».

XS
SM
MD
LG