Доступність посилання

ТОП новини

Посол Азербайджану: лишається воєнний шлях вирішення карабахського конфлікту


Уламки гвинтокрила, про який вірменська сторона говорить як про збитий азербайджанський вертоліт, 2 квітня 2016 року

Посол Азербайджану у Росії Полад Бюльбюль-огли заявляє, що спроби дипломатично врегулювати конфлікт з Вірменією щодо Нагірного Карабаху довели свою неефективність, тому єдиним рішенням залишається «воєнний шлях». Про це Бюльбюль-огли сказав 4 квітня в ефірі російської радіостанції «Говорит Москва».

Азербайджанський дипломат зазначив, що 21 відсоток території Азербайджану окуповано вірменськими військами, тому за стіл переговорів глави двох держав зможуть сісти лише тоді, коли Збройні сили Вірменії покинуть територію Нагірного Карабаху.

Раніше у понеділок президент Вірменії Серж Сарґсян заявив, що у разі широкомасштабних воєнних дій Єреван визнає незалежність Нагірного Карабаху, сепаратистського регіону Азербайджану. Він зазначив, що Єреван як одна зі сторін підписаної у 1994 році угоди про припинення вогню продовжить повною мірою виконувати свої зобов’язання щодо забезпечення безпеки у Нагірному Карабасі.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння.

3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку військові дії в зоні карабаського конфлікту.

Попри це сторони конфлікту у Нагірному Карабасі повідомляють про продовження бойових дій і збільшення кількості загиблих.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

XS
SM
MD
LG