Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 11:48

МЗС України закликає сторони конфлікту в Нагірному Карабасі припинити бої


Міністерство закордонних справ України висловлює «глибоке занепокоєння» у зв’язку з ескалацією нагірнокарабаського конфлікту, а також співчуття рідним та близьким загиблих і поранених внаслідок бойових дій.

«Закликаємо сторони конфлікту і міжнародне співтовариство, насамперед співголів Мінської групи ОБСЄ, докласти максимум зусиль для негайного припинення військових дій, деескалації ситуації та продовження пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Сподіваємося, що цій меті сприятиме сьогоднішнє спеціальне засідання Постійної Ради ОБСЄ у Відні», – йдеться в заяві МЗС.

У відомстві наголосили, що українська сторона виступає за довготривале політичне врегулювання нагірнокарабаського конфлікту на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Азербайджану в рамках її міжнародно визнаних кордонів.

«Нинішня ситуація красномовно свідчить про те, що «заморожені конфлікти» залишаються осередком нестабільності на всьому просторі ОБСЄ, які в будь-який момент можуть спалахнути та призвести до широкомасштабних бойових дій та великих людських втрат», – додали в МЗС.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. З обох сторін уже загинули десятки людей.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

XS
SM
MD
LG