Доступність посилання

ТОП новини

Росія: директору української бібліотеки висунули нові звинувачення


Наталія Шаріна

Директору Бібліотеки української літератури у російській Москві Наталії Шаріній 5 квітня пред’явили нові звинувачення – у розтраті. Про це повідомив її адвокат Іван Павлов.

«За версією слідства, Шаріна у період, коли її звинувачували за першою бібліотечною справою (2011-2013 роки) витрачала на свій захист кошти, призначені для виплати зарплати юристам бібліотеки. Кримінальне переслідування Шаріної було припинене у 2013 році за відсутністю складу злочину. З неї зняли всі звинувачення, перед нею вибачилися і роз’яснили право на реабілітацію», – написав Павлов на своїй сторінці у Facebook.

«Нове звинувачення абсурдне. По-перше, юристи, співробітники бібліотеки, не мали статусу адвокатів, тому не могли самі здійснювати захист Шаріної. По-друге, захист Шаріної здійснював адвокат, з яким Шаріна особисто уклала договір і оплачувала його послуги зі власних коштів», – наголосив адвокат.

Наталія Шаріна перебуває під домашнім арештом. Її затримали 28 жовтня 2015 року, після того, як слідчі заявили, що знайшли під час обшуку в українській бібліотеці екстремістську літературу. Проти Шаріної відкрили кримінальну справу про розпалювання національної ненависті і ворожнечі. Вона провини не визнає. У листопаді 2015 року правозахисний центр «Меморіал» визнав Наталію Шаріуа політв’язнем.

У грудні минулого року на засіданні президентської ради з культури і мистецтва президент Росії Володимир Путін заявив, що нічого не знає про її затримання і домашній арешт, і пообіцяв прояснити це питання, зазначивши, що бібліотека повинна бути збережена.

XS
SM
MD
LG