Доступність посилання

ТОП новини
25 Травень 2019, Київ 00:01

В Європарламенті представили звіти про Крим та Донбас


У Європейському парламенті на конференції 5 квітня представили звіти «Російські воєнні злочини на Сході України» і «28 заручників Кремля».

Доповіді є результатом спільної роботи правозахисників, української місії в Європейському союзі і депутатів Європарламенту. Фахівці збирали інформацію з першоджерел та розмовляли зі свідками.

Розповісти про ситуацію на Донбасі до Брюсселя приїхати не лише правозахисники, але і постраждалі.

«Сам по собі звіт є шокуючим. Він про тортури, про вбивства, про знущання над людьми. Жінка, що свідчила тут сьогодні ввечері, не була б тут, якби її не сфотографували два британських журналісти. Вони таким чином врятували їй життя» – каже депутат Європейського парламенту Марк Демесмакер.

За його словами, такі злочини не можуть залишатися без кари. Демесмакер пропонує, щоб представлені доповіді стали підставою для початку розслідування Міжнародним кримінальним судом.

У звіті «28 заручників кремля» правозахисники зібрали історії українців, що із політичних мотивів були ув’язнені у Росії та анексованому Криму.

Окрім української громадянки Надії Савченко, у російських в’язницях перебувають десятки інших громадян України.

«Єдина їхня провина – вони опинилися у неправильному місці у неправильний час», – каже голова фундації «Відкритий діалог» Людмила Козловська. – Один з в’язнів – 74-річний чоловік, який спілкувався із членами своєї родини з України. Це була єдина його провина. Але його відправили у так званий «Новий ГУЛАГ».

Правозахисники наголошують, що до ув’язнених громадян України застосовують тортури, часто не надають доступу до медичної допомоги та адвокатської підтримки. Їм також не дозволяють спілкуватися з родичами.

Після слухань у Європарламенті, обидва звіти представлять у національних парламентах низки європейських держав. Також планують передати доповіді до Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

У березні 2014 року Росія анексувала український Крим. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів і надалі українською територією.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

XS
SM
MD
LG