Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 07:29

Законопроект: Національній гвардії Росії дозволять стріляти без попередження


Володимир Путін

Військовослужбовці Національної гвардії Росії, створення якої напередодні анонсував президент Володимир Путін, зможуть застосовувати силу і зброю без попередження при безпосередній загрозі громадянам або самим гвардійцям. Про це йдеться в проекті закону, який Путін 6 квітня вніс до Держдуми Росії.

Згідно із законопроектом, службовцям Національної гвардії Росії забороняється застосовувати спеціальні засоби проти жінок «з видимими ознаками вагітності» і людей з інвалідністю, а також при великому скупченні людей, щоб не постраждали випадкові особи.

При звільненні заручників і припиненні масових заворушень війська Нацгвардії зможуть застосовувати водомети і бронетехніку з наступним повідомленням прокурора. Також військовослужбовці Національної гвардії Росії матимуть право проводити затримання і проникати заради цього в будинки громадян.

Війська Нацгвардії матимуть право перевіряти документи, складати протоколи про адміністративні правопорушення і затримувати громадян на термін не більше трьох годин, йдеться в проекті закону, опублікованому на сайті Держдуми Росії.

Указ про створення Національної гвардії на базі Внутрішніх військ МВС Росії Володимир Путін підписав 5 квітня. Главою нового відомства призначений заступником міністра внутрішніх справ, колишній особистий охоронець Путіна Віктор Золотов. Російські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що загальна чисельність Національної гвардії Росії може скласти від 350 до 400 тисяч осіб.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG