Доступність посилання

ТОП новини

Прокурори у Гаазі оскаржуватимуть звільнення Воїслава Шешеля


Воїслав Шешель
Воїслав Шешель

Прокурори у Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії заявляють, що вони оскаржуватимуть виправдувальний вирок сербському ультранаціоналісту Воїславу Шешелю.

За словами головного прокурора Серже Браммерца, судді проігнорували велику кількість доказів, коли виправдали Шешеля, обвинуваченого у спонуканні до вбивств з мотивів національної ненависті проти боснійських мусульман та хорватів у 1990-х роках.

6 квітня Браммерц звинуватив суддів у спотворюванні доказів, що нібито «вигнання цивільних було гуманітарним жестом», а «промови ненависті просто підвищували моральний дух сербських сил».

За словами ж Воїслава Шешеля, він не хвилюється через апеляцію. «У них немає ніяких законних підстав», – сказав він у телефонному інтерв’ю Reuters.

31 березня Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії виправдав 61-річного сербського ультранаціоналіста Воїслава Шешеля, обвинуваченого у воєнних злочинах і злочинах проти людяності.

Сам Шешель не був присутній на оголошенні вироку. Він був звільнений у 2014 році після того, як лікарі поставили йому діагноз «рак у термінальній стадії». Відтоді він став активним учасником сербського політичного життя, хоча рішення суду це йому забороняло.

Гаазький трибунал тимчасово відпустив Шешеля на лікування до Сербії за умови, що там він не контактуватиме з жертвами і свідками в його справі, не чинитиме на них тиску і буде зобов’язаний повернутися до трибуналу на його першу вимогу.

Шешеля, який був заступником прем’єр-міністра за правління покійного нині президента Сербії Слободана Мілошевича, звинувачують за трьома пунктами в злочинах проти людяності і за шістьма пунктами – у воєнних злочинах за розпалювання етнічних чисток під час воєн у колишній Югославії.

Воїслав Шешель перебував під вартою з 2003 року, коли він сам здався Гаазькому трибуналові. Процес у його справі розпочався 2007 року.

XS
SM
MD
LG