Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 00:39

Гройсман: результати референдуму в Нідерландах є «тривожним сигналом»


Володимир Гройсман

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман називає «тривожним для України сигналом» результати референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом, що відбувся в Нідерландах 6 квітня.

«На жаль, результати референдуму в Нідерландах виявились неприхильними для України. Ми поважаємо волевиявлення громадян Нідерландів. І хоча ми розуміємо, що цей референдум носить тільки консультативний характер, це надзвичайно тривожний сигнал для України», – написав Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

За словами спікера, Україна має провести роботу над помилками й дати зрозуміти своїм громадянам і світовому співтовариству, що країна неухильно йде шляхом європейських реформ.

6 квітня в Нідерландах відбувся референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За даними центру соціології IPSOS, явка виборців становила 32% (для визнання голосування таким, що відбулося, потрібна участь щонайменше 30%).

За остаточними результатами екзит-полів, 37,5% виборців проголосували за асоціацію з Україною, 61,7% – проти.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив пізно ввечері 6 квітня після завершення референдуму, що влада цієї країни ретельно переглядатиме угоду з Україною.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна не відмовиться від планів євроінтеграції через негативний результат референдуму в Нідерландах.

Виборча комісія Нідерландів повідомила, що оприлюднить офіційні результати референдуму 12 квітня, а попередні – 8 квітня.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG