Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 05:46
Новини | Події

Прокуратура відкрила провадження через невиплату зарплати на «Південмаші»


(©Shutterstock)

Військова прокуратура Південного регіону України відкрили кримінальне провадження за фактом невиплати працівникам підприємства заробітної плати на загальну понад 41 мільйон гривень, повідомили в прес-службі Військової прокуратури Південного регіону України.

«Установлено, що зазначене підприємство, за наявності заборгованості з виплати заробітної плати, витрачало грошові кошти в інших цілях, зокрема, на господарську діяльність», – зазначили у відомстві.

Справу кваліфікували за частиною 1 статті 175 Кримінального кодексу України (Невиплата заробітної плати).

Водночас у незалежній профспілці підприємства у четвер Радіо Свобода повідомили, що працівникам «Південмашу» наразі винні заробітну плану за три з половиною місяці. За словами керівника незалежної профспілки Євгена Деркача, працівники підприємства готові вийти на акцію протесту 1 травня або ж підтримати своїх колег з конструкторського бюро «Південне» під час акції 12 квітня, у Міжнародний день космонавтики.

«Востаннє нам заплатили зарплату 4 квітня – половину за жовтень минулого року. Нам ще винні за половину жовтня, грудень, лютий і березень. Виходить, за три з половиною місяці. Працюємо ми, як і раніше, за графіком одноденного робочого тижня. Робітники вже готові до акцій протесту, але ми плануємо вже вийти 1 травня, але не як свято, а з гаслами на захист наших прав, або ж 12 квітня», – сказав у коментарі Радіо Свобода Деркач.

В адміністрації підприємства виплату зарплати робітникам зараз не коментують. Водночас у Дніпропетровській міській раді раніше, у лютому, повідомили, що прийняли заяву робітників підприємства з проханням винести питання зарплатних боргів на сесію міськради.

2015 року працівники державного підприємства «Південний машинобудівний завод» провели більше десяти акцій протесту проти невиплати зарплати у Дніпропетровську та Києві. Ситуація склалась через фінансову скруту – підприємству бракувало замовлень на продукцію від держави та комерційних організацій.

У жовтні 2014 року під час свого візиту на «Південмаш» президент України Петро Порошенко заявив, що продукція заводу буде включена до державного оборонного замовлення.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG