Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:19

Прокуратура відкрила провадження через невиплату зарплати на «Південмаші»


(©Shutterstock)

Військова прокуратура Південного регіону України відкрили кримінальне провадження за фактом невиплати працівникам підприємства заробітної плати на загальну понад 41 мільйон гривень, повідомили в прес-службі Військової прокуратури Південного регіону України.

«Установлено, що зазначене підприємство, за наявності заборгованості з виплати заробітної плати, витрачало грошові кошти в інших цілях, зокрема, на господарську діяльність», – зазначили у відомстві.

Справу кваліфікували за частиною 1 статті 175 Кримінального кодексу України (Невиплата заробітної плати).

Водночас у незалежній профспілці підприємства у четвер Радіо Свобода повідомили, що працівникам «Південмашу» наразі винні заробітну плану за три з половиною місяці. За словами керівника незалежної профспілки Євгена Деркача, працівники підприємства готові вийти на акцію протесту 1 травня або ж підтримати своїх колег з конструкторського бюро «Південне» під час акції 12 квітня, у Міжнародний день космонавтики.

«Востаннє нам заплатили зарплату 4 квітня – половину за жовтень минулого року. Нам ще винні за половину жовтня, грудень, лютий і березень. Виходить, за три з половиною місяці. Працюємо ми, як і раніше, за графіком одноденного робочого тижня. Робітники вже готові до акцій протесту, але ми плануємо вже вийти 1 травня, але не як свято, а з гаслами на захист наших прав, або ж 12 квітня», – сказав у коментарі Радіо Свобода Деркач.

В адміністрації підприємства виплату зарплати робітникам зараз не коментують. Водночас у Дніпропетровській міській раді раніше, у лютому, повідомили, що прийняли заяву робітників підприємства з проханням винести питання зарплатних боргів на сесію міськради.

2015 року працівники державного підприємства «Південний машинобудівний завод» провели більше десяти акцій протесту проти невиплати зарплати у Дніпропетровську та Києві. Ситуація склалась через фінансову скруту – підприємству бракувало замовлень на продукцію від держави та комерційних організацій.

У жовтні 2014 року під час свого візиту на «Південмаш» президент України Петро Порошенко заявив, що продукція заводу буде включена до державного оборонного замовлення.

Recommended

XS
SM
MD
LG