Доступність посилання

13 Грудень 2017, Київ 21:38

Алексієвич: анексія Криму – це політичний розбій


Лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич вважає, що факт російської анексії Криму можна вважати «політичним розбоєм». Про це білоруська письменниця заявила 7 квітня на презентації книги «Чорнобильська молитва» у Києві.

«Коли була оголошена моя премія (Нобелівська премія з літератури – ред.), була перша прес-конференція, то одним із перших запитань було – як я ставлюсь до Криму. Я сказала, що я вважаю, що це окупація, анексія, що це, звісно, політичний розбій», – сказала вона.

Світлана Алексієвич зазначила, що нинішні відносини між Росією і Україною «інакше, ніж станом війни, не назвеш». І додала, що жителі Білорусі підтримують Україну.

«Скільки я знаю білорусів, усі, звісно, на вашому боці. У них немає генетичного виклику «великого народу», – зазначила письменниця.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG