Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 23:27

Гроші в офшорах забрані з бюджетів – Transparency International


«Йдеться не лише про уникнення сплати податків і заробляння грошей то тут, то там. Ідеться про масштабну корупцію. Ці гроші насправді мали би йти в бюджет»

Російський президент відкидає будь-які підозри про корупцію та гроші друзів, сховані в офшорах. У Китаї – мовчать, в Україні кажуть, що усе законно. Але у багатьох країнах, зокрема у США, визнають проблему і хочуть дати їй раду. В самій Панамі уряд заявив про намір створити незалежну комісію для вивчення фінансових операцій в країні.

Оприлюднення так званих «панамських документів» дало підстави критикам стверджувати, що у Панамі створено умови для відмивання і приховування грошей.

«Уряд Панами уповноважить міністерство фінансів створити незалежний комітет за участю наших та визнаних закордонних фахівців, щоб вивчити, як здійснюються фінансові операції і запропонувати кроки, про які ми повідомимо іншим країнам світу, аби посилити прозорість легальної фінансової системи. Ми це зробимо не лише для нашої країни, але на користь цілого світу», – заявив президент Панами Хуан Карлос Варела.

Панамська юридична компанія, що опинилася у центрі скандалу Mossack Fonseca заявляє, що її документи з іменами клієнтів викрили хакери. У низці країн, і зокрема у Євросоюзі, скандал називають поштовхом у боротьбі з тіньовими фінансовими операціями.

«Я розглядаю оприлюднення цих документів як позитивну справу і хочу подякувати журналістському консорціуму за чудову роботу, що висвітлила неприйнятні явища. Це допоможе тим, хто вже віддавна закликав покласти цьому край. Громадська думка й засоби масової інформації – наші найкращі союзники у цій боротьбі», – комісар ЄС з питань економіки та фінансів П’єр Московічі.

У Москві президент Володимир Путін відкинув будь-які натяки на корупцію у зв'язку з виявленням у панамських документах кількох наближених до нього осіб. Російський керівник назвав повідомлення «спробами заходу дестабілізувати Росію».

А китайська влада взагалі не коментує повідомлень, що у документах виявлено імена родичів президента Китаю Сі Цзіньпінь та інших посадовців.

Тим часом від імені українського президента Петра Порошенка оприлюднені заяви із визнанням факту створення офшорної компанії, зокрема у межах процесу переведення акцій компанії «Рошен» у так званий «сліпий траст», щоб уникнути конфлікту бізнес-інтересів з посадовими обов'язками. У заявах підкреслюється, що ці дії не порушують закони. Активісти у боротьбі з корупцією наголошують, що офшорна фінансова система є частиною величезної міжнародної проблеми.

«Ми бачимо, як багатії платять юристам і бухгалтерам, щоб відшукувати лазівки. Чи задовольняє нас такий стан справ? Така діяльність часто є повністю легальною, але чи згодні з цим громадяни? Я вважаю, що нам треба поглянути саме на це. Ідеться не лише про уникнення сплати податків і заробляння грошей то тут, то там. Ідеться про масштабну корупцію. Ці гроші насправді мали би йти в бюджет – на освіту, на інфраструктуру. Це гроші, які безпосередньо стосуються життя людей в різних країнах світу», – прокоментувала представниця організації Transparency International Меггі Мерфі.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG