Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 16:08

У Бельгії затримали підозрюваного у причетності до терактів у Парижі й Брюсселі


Відеокадр із камери спостереження з «людиною в капелюсі»

У Бельгії повідомили про затримання особи, яку розшукували у зв’язку з можливою причетністю до терористичних актів у Парижі в листопаді минулого року і у Брюсселі минулого місяця.

Разом із 31-річним громадянином Бельгії Мохамедом Абріні затримали ще кількох підозрюваних у перебігу поліційних спецоперацій у Брюселлі.

За даними бельгійських засобів інформації, найімовірніше, саме Абріні був тією «людиною в капелюсі» на відеокадрах із камери спостереження брюссельського летовища, що була разом із двома нападниками-смертниками.

Правоохоронці на цей час публічно не пов’язували Мохамеда Абріні з нападами у Брюсселі 22 березня на летовищі й одній зі станцій метро, внаслідок яких загинули 32 людини. Але, якщо його причетність підтвердиться, це стане найбільшим успіхом бельгійських спецслужб у розкритті нападу. Досі вони зазнавали різкої критики за те, що не змогли вчасно викрити мережу нападників, яка здійснила теракти в Парижі 13 листопада з загибеллю 130 людей і координувалася з одного з передмість Брюсселя.

Унаслідок вибухів у Брюсселі загинули також троє смертників – один у метро і двоє на летовищі. Четвертий зафіксований учасник нападів, у світлому одязі й темному капелюсі, що був на летовищі разом зі смертниками, а потім залишив там сумку зі ще одним вибуховим пристроєм і зник, досі перебуває в розшуку.

XS
SM
MD
LG