Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 00:55

У Києві виступили проти перегляду Угоди про асоціацію з ЄС


(©Shutterstock)

Заступник голови адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що Україна категорично проти перегляду Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

«Ніяких змін, ніяких суттєвих правок у цей документ ми вносити не збираємося», – сказав він на брифінгу.

«Звичайно, якщо будуть пропозиції змінити її в бік посилення і визнання перспективи членства (в ЄС), ми готові це розглянути», – додав Єлісєєв.

Він наголосив, що Україна не допустить ніяких послаблень чи ревізії угоди.

Раніше у п’ятницю в Нідерландах один із ініціаторів нідерландського референдуму, голова організації «Форум за демократію», письменник Тьєррі Боде заявив, що готує свій список пропозицій щодо змін, які, на його думку, слід внести до Угоди про асоціацію ЄС і України. За його словами, свої поради він готовий надати особисто прем’єр-міністрові Нідерландів Маркові Рютте і сподівається, що їх буде враховано, коли керівництво Нідерландів вестиме переговори у Брюсселі щодо подальших кроків.

З огляду на те, що референдум 6 квітня мав консультативний характер, уряд Нідерландів не зобов’язаний зважати на його підсумки. Водночас Марк Рютте вже заявляв, що його держава ретельно перегляне угоду з Україною, щоб задовольнити всі сторони. «Ми ухвалимо дуже зважене рішення», – сказав він. Уряд Нідерландів повідомив, що має намір разом із партнерами в Євросоюзі й Україною шукати компромісу за результатами референдуму.

За попередніми даними, 38,1% учасників референдуму в Нідерландах проголосували за ратифікацію цією країною Угоди про асоціацію з Україною, 61,1% – проти. Явка склала ледь більше від необхідного мінімуму – близько 32%. Виборча комісія Нідерландів повідомила, що оприлюднить офіційні результати референдуму 12 квітня.

XS
SM
MD
LG