Доступність посилання

ТОП новини

Розмови про швидке звільнення Савченко є необґрунтованими – Фейгін


Адвокат Марк Фейгін

Заяви про близькість звільнення Росією громадянки України Надії Савченко є необґрунтованими. Про це 9 квітня у Twitter написав адвокат Марк Фейгін.

«Всілякі розмови про швидке розв’язання ситуації зі звільненням Савченко є, м’яко кажучи, необґрунтованими», – наголосив захисник української військової.

«Юридично свобода Надії Савченко може бути оформлена або помилуванням, або через запит за Конвенцією 1983 року», – додав Фейгін.

«І останнє. У разі передачі для відбування покарання Надії Савченко, вона і не може сидіти в Україні. У неї імунітет делегата ПАРЄ», – резюмував адвокат.

За російським законодавством, помилування можливе в разі відповідного прохання засудженого. Савченко російського вироку не визнає, тому і з проханням до президента Росії Володимира Путіна звертатися не планує.

Згадувана адвокатом Фейгіним конвенція регламентує порядок передачі засуджених осіб між країнами.

Раніше 9 квітня сестра Надії Савченко Віра закликала політиків до дій задля звільнення українки, яка тримає сухе голодування четвертий день.

Українська громадянка, народний депутат України Савченко, як і обіцяла, від 6 квітня оголосила нове сухе голодування з вимогою звільнити її або повернути до України.

5 квітня вирок російського суду у справі Надії Савченко набрав чинності. Її засудили до 22 років позбавлення волі 22 березня, звинувативши, зокрема, у причетності до вбивства російських журналістів, що незаконно перебували на Донбасі в лавах підтримуваних Росією сепаратистів.

Російська влада раніше заявляла, що рішення про можливу передачу Савченко Україні може бути ухвалене лише після набрання чинності вироком у її справі.

XS
SM
MD
LG