Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 22:00

Іран стверджує, що його ракетна програма не підлягає обговоренню


Могаммад Джавад Заріф

Міністр закордонних справ Ірану заявляє, що Тегеран не буде вести переговори зі США щодо своєї ракетної програми.

Ракетна програма і «обороноздатність Ірану не підлягають обговоренню», сказав Могаммад Джавад Заріф 10 квітня після зустрічі зі своїм естонським колегою Мариною Кальюранд.

Заріф заявив, що ядерна угода, досягнута між Іраном і США та іншими провідними світовими державами, не включає в себе ракетну програму Ірану, яка, за твердженням Тегерана, існує тільки в оборонних цілях.

Відповідно до ядерної угоди, досягнутої в минулому році, Іран значно обмежує ядерну діяльність в обмін на полегшення санкцій.

Заріф також сказав, що якщо Вашингтон серйозно ставиться до оборонних питань на Близькому Сході, він повинен припинити продаж зброї Ізраїлю та Саудівській Аравії.

Заріф відреагував на коментарі минулого тижня держсекретаря США Джона Керрі, який сказав, що США готові до «нової домовленості» з Іраном для мирного вирішення спорів з приводу ракетних випробувань.

За лсовами Керрі, США і їхні союзники повідомили Ірану, що вони «готові до роботи щодо нової домовленості, щоб знайти мирне вирішення цих проблем».

Заріф звинуватив США у збільшенні «безпідставних» звинувачень на адресу Ірану, в той час стверджуючи, що деякі з союзників США підтримують екстремістське угруповання «Ісламської держави».

XS
SM
MD
LG