Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 08:44

Чеські громадські організації закликали президента Земана поводитися відповідально


Мілош Земан, архівне фото

П’ять відомих чеських громадських організацій звернулись до президента Чехії Мілоша Земан із закликом не сіяти страх і ненависть у суспільстві.

Автори листа називають президента «технократом сили» і вважають, що виступи Земана перед громадськістю дедалі більше переконують, що президент «не тільки підживлює ненависть з необережності, а є її свідомим провідником».

Лист-звернення до Мілоша Земана його автори написали, «тому що не хочуть бездіяльно спостерігати за деградацією цінностей, які є головною опорою вільного суспільства». Ідеологічна ненависть – властивість комуністичного режиму, «і ми не хочемо, щоб цей трагічний розділ історії мало знову пережити нинішнє покоління», мовиться у листі.

У суспільстві, в якому панує страх, можуть себе проявляти «безхребетні й безпринципні люди підлесливого складу, які не в останню чергу найочевидніше концентруються в безпосередньому оточенні Земана», наголошують автори листа.

Лист-звернення до президента Чехії, як повідомляє Чеське пресове агентство ČTK, надіслали представники п’яти відомих чеських громадських організацій: «Празького Академічного клубу 48», Товариства Едварда Бенеша, Товариства Антоніна Швегли, Mene Tekel і Центру документації тоталітарних режимів.

На думку речника президента Чехії Їржі Овчачека, нинішній лист громадських організацій «є продовженням надмірної антиземанівської кампанії».

Лист у своїй історичній паралелі перегукується з відомим листом Вацлава Гавела до президента комуністичної Чехословаччини Густава Гусака, надісланого 41 рік тому – 8 квітня 1975 року. В тому листі Вацлав Гавел дуже точно описує абсурдність життя у так званому «соціалістичному суспільстві» й закликає до діалогу влади з пересічними людьми.

XS
SM
MD
LG