Доступність посилання

ТОП новини

Чеські громадські організації закликали президента Земана поводитися відповідально


Мілош Земан, архівне фото

П’ять відомих чеських громадських організацій звернулись до президента Чехії Мілоша Земан із закликом не сіяти страх і ненависть у суспільстві.

Автори листа називають президента «технократом сили» і вважають, що виступи Земана перед громадськістю дедалі більше переконують, що президент «не тільки підживлює ненависть з необережності, а є її свідомим провідником».

Лист-звернення до Мілоша Земана його автори написали, «тому що не хочуть бездіяльно спостерігати за деградацією цінностей, які є головною опорою вільного суспільства». Ідеологічна ненависть – властивість комуністичного режиму, «і ми не хочемо, щоб цей трагічний розділ історії мало знову пережити нинішнє покоління», мовиться у листі.

У суспільстві, в якому панує страх, можуть себе проявляти «безхребетні й безпринципні люди підлесливого складу, які не в останню чергу найочевидніше концентруються в безпосередньому оточенні Земана», наголошують автори листа.

Лист-звернення до президента Чехії, як повідомляє Чеське пресове агентство ČTK, надіслали представники п’яти відомих чеських громадських організацій: «Празького Академічного клубу 48», Товариства Едварда Бенеша, Товариства Антоніна Швегли, Mene Tekel і Центру документації тоталітарних режимів.

На думку речника президента Чехії Їржі Овчачека, нинішній лист громадських організацій «є продовженням надмірної антиземанівської кампанії».

Лист у своїй історичній паралелі перегукується з відомим листом Вацлава Гавела до президента комуністичної Чехословаччини Густава Гусака, надісланого 41 рік тому – 8 квітня 1975 року. В тому листі Вацлав Гавел дуже точно описує абсурдність життя у так званому «соціалістичному суспільстві» й закликає до діалогу влади з пересічними людьми.

XS
SM
MD
LG