Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 22:38

Рада скасувала кінцеву дату дії мораторію на виплату зовнішніх боргів


(©Shutterstock)

Верховна Рада підтримала за основу і в цілому законопроект, що скасовує кінцеву дату дії тимчасового припинення платежів за зовнішніми зобов’язаннями України.

За відповідний законопроект№3677 «Про особливості правочинів з державним боргом» проголосували 241 депутати, не голосувала за ухвалення документа фракція «Опозиційний блок».

Представники «Опозиційного блоку» назвали цей законопроект «фактичним дефолтом України», оскільки, зазначають вони, в законі йдеться не лише про борги, які уряд брав у Росії, а й про позики, які брали, зокрема, «Київрада» і «Укравтодор».

Водночас представник «Блоку Петра Порошенка» Віктор Пинзеник уточнює, що в законі йдеться не про фактичне списання боргів, а про надання уряду такого права. Він наголошує, що парламент має допомогти урядові, який домагається реструктуризації російського боргу, але депутат пропонує обмежити дію закону певним терміном, і не поширювати його дію на місцеві запозичення, щоб уникнути «параду місцевих бюджетів щодо списання їхніх боргів». Пізніше після консультацій з Мінфіном він зняв частину своїх застережень.

В Міністерстві фінансів наголошують, що попередня реструктуризація підвищила кредитний рейтинг України, і тому припускають, що ухвалення закону щодо цього питання теж піде на користь державі.

Засідання Верховної Ради триває без спікера Володимира Гройсмана, який бере участь у переговорах щодо складу майбутнього уряду та коаліції. Відтак засідання веде віце-спікер Андрій Парубій.

У травні 2015 року Рада ухвалила закон «Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом», який надає Кабміну право тимчасово зупиняти здійснення платежів за всіма або деякими відповідними борговими зобов’язаннями. У документі передбачалося, що діє закон до 1 липня 2016 року.

Упродовж осені минулого року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовилися з російським президентом Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі після цієї зустрічі облігації на суму 3 мільярди доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі, які згодом і викупила Росія.

XS
SM
MD
LG