Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:46

«Трійка» ОБСЄ закликала усі сторони на Донбасі зупинити бойові дії


Міністри закордонних справ (зліва направо) Австрії Себастьян Курц, Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, Сербії Івіца Дачич та генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр, Берлін, 12 квітня 2016 року

Члени міністерської «трійки» ОБСЄ, до яких приєднався генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр, закликали усі сторони на Донбасі зупинити бойові дії та застосування важкого озброєння.

Про це йдеться в оприлюдненій 12 квітня спільній заяві міністрів закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, Сербії Івіци Дачича та Австрії Себастьяна Курца.

У заяві учасники «Трійки» висловили стурбованість з приводу повідомлень про збільшення кількості порушень режиму припинення вогню та розміщення важкого озброєння у зоні безпеки на сході України.

Міністри підкреслили, що відновлення бойових дій і повернення забороненого озброєння, як про це доповідає Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, свідчить про порушення Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

«Трійка» закликала усіх підписантів Мінських угод дотримуватися їхніх зобов’язань.

Міністерську «трійку» ОБСЄ утворюють чинний голова організації (нині ним є німецький міністр), його попередник із Сербії та наступник, який представляє Австрію.

У січні Тристороння контактна група у Мінську заявила про чергову домовленість про припинення вогню у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Однак відтоді сторони конфлікту неодноразово звинувачували одна одну в порушенні «режиму тиші».

XS
SM
MD
LG