Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську оголосили безстрокову акцію протесту проти зміни керівництва військового шпиталю


Дніпропетровський військовий шпиталь, ілюстративне фото

У Дніпропетровську активісти оголосили безстрокову акцію протесту проти зміни керівництва військового шпиталю. Десятки учасників акції – представники громадських організацій, волонтерських груп, меценати, які впродовж двох років збройного конфлікту на Донбасі допомагають закладу, – прийшли до шпиталю, щоб висловити свої заперечення проти звільнення з посади начальника установи Андрія Рильського й інших представників керівництва шпиталю.

За словами координатора акції Людмили Кострюкової, волонтери вважають, що «необґрунтовані зміни» в керівництві шпиталю пов’язані з тим, що екс-начальник закладу Андрій Рильський «надто активно відстоював повернення шпиталю в державну власність». Активісти зажадали від новопризначеного керівника шпиталю Віктора Кузьменка, щоб він поінформував Міністерства оборони про невдоволеність дніпропетровської громадськості кадровими змінами в установі. Частина учасників акції також просила нового керівника шпиталю відмовитись від посади.

Новопризначений начальник медичної установи Віктор Кузьменко в коментарі Радіо Свобода сказав, що як військовослужбовець має виконувати накази свого керівництва й вже розпочав приймати справи. Він також поінформував, що цього дня медустанова провадить доправлення поранених із зони конфлікту до інших медичних установ і в таких умовах колектив має працювати злагоджено.

Водночас представники Військово-медичного центру Південного регіону Міноборони, які наразі працюють в Дніпропетровську, запевнили, що же поінформували керівництво Міноборони й шукатимуть вихід із ситуації, що склалась.

Екс-керівник шпиталю Андрій Рильський поки що ситуацію не коментував. За даними активістів, він перебуває на лікарняному.

Конфліктна ситуація щодо кадрових змін у шпиталі спалахнула на тлі більш давнього скандалу із власністю медичної установи. Через оборудку 8-річної давнини майно Дніпропетровського військового шпиталю вже кілька років перебуває під заставою в російського банку. 10 лютого 2016 року Вищий апеляційний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій про повернення військового шпиталю в державну власність і повернув справу на розгляд до Дніпропетровського господарського суду. Наразі справа знову розглядається в суді.

Активісти наразі побоюються, що після зміщення з посади керівника шпиталю Андрія Рильського нове керівництво не зможе відстояти заклад у суді.

Дніпропетровський військовий шпиталь – базовий медичний заклад лікування поранених на сході України бійців. З початку конфлікту на Донбасі він прийняв на лікування близько 9 тисяч бійців.

XS
SM
MD
LG