Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 04:49

Кремль придушує права противників анексії Криму і тих, що виступають проти сепаратистів на Донбасі – Керрі


Джон Керрі

Державний департамент США у доповіді щодо прав людини в світі, опублікованому 13 квітня, заявив про те, що Кремль придушує права противників анексії Криму і тих, що виступають проти сепаратистів на Донбасі. Про це йдеться в документі з посиланням на державного секретаря США Джона Керрі.

Росія «особливо жорстко» діє щодо осіб і організацій, які виступають проти силової і незаконної анексії Росією українського Криму та тих, що борються з підтримуваними Москвою сепаратистами на сході України, йдеться в доповіді.

У звіті також наголошується, що «систематичним переслідуванням і дискримінації» з боку російської влади в Криму піддаються українці і кримські татари на півострові.

Крім того, у звіті Держдепартаменту США наголошується, що Кремль «здійснює низку заходів з придушення інакомислення», вдаючись до «нових репресивних законів і вибіркового переслідування», щоб залякувати, дискредитувати, переслідувати в судовому порядку, засуджувати тих, хто «критикує діяльність влади».

Москва неодноразово відкидала подібні звинувачення з боку Заходу, зазвичай різко критично відгукуючись на попередні доповіді Держдепартаменту США про права людини.

У нинішньому звіті Джон Керрі також заявив про тривожну тенденцію у світі з боку як державних, так і недержавних суб'єктів щодо обмежень прав громадянського суспільства, придушення діяльності ЗМІ і свободи Інтернету, марґіналізації голосу опозиції. Крайніми заходами порушення прав людини він назвав вбивства і примушування людей покинути свої домівки.

Серед тих, хто посягає на людські права, Керрі виокремив ісламістів, розкритикував владу Ірану, Македонії, Таджикистану, Узбекистану, Казахстану та Азербайджану.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG