Доступність посилання

ТОП новини

Україна підготувала інвестиційний пакет в енергетичній галузі – голова Фонду держмайна 


Україна підготувала інвестиційний пакет для охочих взяти участь у приватизації потужних енергетичних об’єктів. У їх підготовці до приватизації українським фахівцям допомагали представники міжнародних фондів і корпорацій, серед яких Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) та інші.

Про це 14 квітня повідомив голова Фонду державного майна України Ігор Білоус під час міжнародної конференції «Інтеграція енергетичних систем України та ЄС» у Києві.

«Обізнаність західних інвесторів щодо української енергетики є досить низька, саме тому ми разом з нашими донорами й іноземними партнерами будемо в червні проводити енергетичну конференцію. Нині процес приватизації ми плануємо у два етапи: перший – підготовчий, це надання інформації усім потенційним інвесторам; другий і є самим процесом приватизації. Це подання документації, сплати 5% гарантійного внеску від ціни, і далі прозорий аукціон», – зазначив Білоус.

Згідно зі змінами до законодавства, у договір про купівлю-продаж об’єкту включена норма про міжнародний арбітраж, що дозволяє інвестору в разі виникнення непорозумінь з українською стороною-продавцем захищати свої права у Стокгольмському або Лондонському арбітражному суді, повідомив Білоус.

Він також пообіцяв проводити відкриті аукціони, з участю незалежних консультантів і преси, щоб приватизація в енергетичній галузі відбувалася максимально чесно і прозоро.

Серед енергетичних об’єктів, підготовлених до продажу у 2016 році, Білоус назвав компанію «Центренерго». Аукціон з продажу її активів запланований на листопад.

XS
SM
MD
LG