Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 06:38

Порошенко обговорить з Меркель та Олландом посилення ролі ОБСЄ на Донбасі – включно з поліцейською місією


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко вранці 15 квітня матиме телефонні переговори з канцлером Німеччини Анґелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. Під час цієї розмови українська сторона ставитиме питання про посилення ролі ОБСЄ в зоні збройного конфлікту на Донбасі, включно з присутністю поліцейської місії міжнародної організації, заявив Порошенко 15 квітня під час перебування на Львівщині.

Україна виступала з такою ініціативою і раніше, але проти її реалізації виступала Москва та підтримувані Росією сепаратисти.

14 квітня під час «прямої лінії» президент Росії Володимир Путін заявив, що його країна підтримує пропозицію Петра Порошенка про розміщення озброєних співробітників ОБСЄ на лінії розмежування на Донбасі і збільшення їх чисельності.

Російський президент також звинуватив українську владу у недостатньому виконанні Мінських домовленостей задля врегулювання ситуації на Донбасі.

Україна та Захід запровадили проти Росії санкції через анексію Криму та роль Москви в збройному конфлікті на Донбасі. Росія називає анексію Криму «відновленням історичної справедливості», а наявність своїх військових підрозділів на Донбасі заперечує, визнаючи, що на сході України воюють російські «добровольці».

XS
SM
MD
LG