Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 12:17

МЗС Росії назвало упередженим звіт Держдепартаменту США про права людини


Держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров (фото архівне)

В Міністерстві закордонних справ Росії назвали упередженим звіт Держдепартаменту США про права людини, оприлюднений 13 квітня. Про це йдеться в повідомленні на сайті зовнішньополітичного відомства з посиланням на слова Уповноваженого МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтина Долгова.

«Через публікацію Державним департаментом США щорічної доповіді про ситуацію з правами людини в світі, констатуємо, що, як і раніше, цей документ витриманий в неприйнятній менторсько-повчальній манері, базується на ідеологізованих штампах, ярликах і політизованих упереджених оцінках. Вже набили оскому чергові інсинуації про якусь авторитарність і закритість політичної системи Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

В МЗС Росії назвали «замовними» формулювання авторів доповіді про російську окупації Криму, заявляючи, що було проігноровано «вільне волевиявлення жителів півострова».

«Неодноразово вказували американцям на безпідставність тверджень про погіршення ситуації з правами людини в «російському» Криму. Тільки той, хто не хоче бачити, не в змозі помітити істотного прогресу в розвитку цього багатонаціонального «російського» регіону, зокрема в галузі прав людини на контрасті з катастрофічним становищем у цій сфері в Україні», – заявив Долгов.

За його словами, Москва відкидає всі звинувачення у тому, що Росія причетна до тисяч жертв на Донбасі.

«Не може не викликати здивування твердження про тисячі цивільних жертв на Донбасі з вини Росії. Всім відомо, що гуманітарно-праволюдська катастрофа в Україні – справа рук підконтрольної США української влади і націонал-радикальних угруповань в період після антиконституційного перевороту в Києві», – заявив представник російського МЗС.

Крім того, Долгов назвав «абсолютно недоречними» заклики звільнити утримуваних в Росії українських громадян Надію Савченко та Олега Сенцова.

«Це не що інше як спроба виправдати тероризм і вбивства журналістів», – заявив Долгов.

Державний департамент США у доповіді щодо прав людини в світі, опублікованому 13 квітня, заявив про те, що Кремль придушує права противників анексії Криму і тих, що виступають проти сепаратистів на Донбасі. Також у звіт йшлося про те, що влада Росії придушує інакомислення і систематично переслідує та дискримінує права українців і кримських татар в анексованому Криму.

XS
SM
MD
LG