Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 05:27

Картер відвідає місце розташування авіаносця США у спірному Південно-Китайському морі


Аштон Картер, архівне фото

Міністр оборони США Аштон Картер заявив про намір відвідати місце розташування американського авіаносця в спірній частині Південно-Китайського моря 15 квітня після того, як Китай засудив американсько-філіппінську військову співпрацю в регіоні.

Візит Картера відбудеться через день після оголошеної ним заяви у Манілі про нову військову допомогу Філіппінам, що викликало протести з боку Пекіна, який має територіальні претензії в Південно-Китайському морі. Китай стверджує, що велика частина моря належить йому, і будує там штучні острови.

Міністерство оборони Китаю 14 квітня заявило, що Пекін буде «рішуче захищати» свої інтереси на тлі нової американсько-філіппінської взаємодії.

«Спільне патрулювання Південно-Китайського моря, яке здійснюють США і Філіппіни, веде до мілітаризації регіону, це не є корисним для миру і стабільності в ньому», – заявили в китайському Міноборони.

Вашингтон 14 квітня заявив, що надішле війська та авіацію на Філіппіни з метою активізації роботи спільних морських і повітряних патрулів у Південно-Китайському морі.

Південно-Китайське море, на думку фахівців, має значні запаси нафти і газу. Філіппіни, Тайвань, В’єтнам, Бруней і Малайзія також мають претензії на частини моря, яке завдяки торгівлі дає можливість щорічно заробити близько 5 трильйонів доларів.

XS
SM
MD
LG