Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 12:00

У Росії виявили зникнення меморіальної дошки пам’яті Нємцова в Ярославлі


Така була меморіальна табличка пам’яті Бориса Нємцова на будинку в Ярославлі, де він жив

У місті Ярославлі в Росії виявили зникнення меморіальної дошки пам’яті вбитого російського політика Бориса Нємцова з будинку, де він жив у цьому місті.

За повідомленням місцевого агентства «Ярновості», виконувач обов’язків мера міста Олексій Малютін заявив, що табличку демонтувала житлово-експлуатаційна компанія.

Депутат Ярославської обласної думи від опозиційної Партії народної свободи, відомої за скороченням «Парнас», Василь Цепенда заявив, що мешканці будинку звернулися до нього зі словами обурення через те, що власність усього будинку «викрали посеред білого дня», й пообіцяв зробити все можливе, щоб повернути пам’ятний знак на місце.

Меморіальну дошку встановили на перші роковини вбивства Нємцова, 27 лютого, зі згоди більшості мешканців будинку. А вже в березні Олексій Малютін попереджав, що таблицю можуть зняти, бо міська влада не дала згоди на її встановлення.

Опозиційного російського політика і критика Кремля Бориса Нємцова, співголову партії «Парнас», убили 27 лютого 2015 року в центрі столиці Москви, неподалік стін Кремля. Від осені 2013 року до смерті він також був депутатом Ярославської обласної думи.

Влада в Росії відмовляється офіційно вшановувати його пам’ять. Зокрема, в Москві відхилили всі прохання назвати іменем Нємцова міст біля Кремля, на якому відбулося його вбивство.

Recommended

XS
SM
MD
LG