Доступність посилання

ТОП новини

Впливовий клірик обіцяє масові протести в разі провалу затвердження уряду Іраку


Впливовий в Іраку шиїтський клірик Муктада ас-Садр погрожує відновити масові протести, якщо парламент не зможе проголосувати за новий уряд, запропонований прем’єр-міністром Хайдером аль-Абаді. У заяві, зробленій 16 квітня, ас-Садр дав парламенту на голосування 72 години.

Ультиматум оголошений у той час, коли парламент скасував присвячене боротьбі з корупцією засідання. Це сталося на тлі поглиблення політичної кризи, яка руйнує державні інститути.

Офіс спікера парламенту Саліма аль-Джабурі заявив, що сесія була відкладена, оскільки не може бути гарантована охорона депутатів силами безпеки.

Незгодні з цим рішенням члени парламенту зустрілися 14 квітня за відсутності спікера і провели голосування, щоб відправити його у відставку. Ці депутати кажуть, що мають більшість у парламенті.
Бійки між законодавцями розпочалися 13 квітня, на наступний день після першої спроби голосування за реформаторські плани Хайдера аль-Абаді.

ООН та США попередили, що політична ворожнеча може підірвати зусилля Іраку в боротьбі проти угруповання «Ісламська держава», яке контролює значні території в північній і західній частині Іраку.

XS
SM
MD
LG