Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 07:28

У Раді пропонують звернутися до Порошенка щодо звільнення деяких членів ЦВК


(©Shutterstock)

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звернення до президента України, що має закликати його невідкладно внести до Верховної Ради подання про те, щоб звільнити з посад членів Центральної виборчої комісії, строк повноважень яких закінчився.

Наразі тексту проекту постанови на сайті Верховної Ради немає.

У листопаді минулого року Вищий адміністративний суд України визнав протиправною бездіяльність президента України Петра Порошенка щодо зміни чинного складу Центральної виборчої комісії. Водночас суд відмовився зобов’язати президента внести до Верховної Ради подання щодо заміни членів ЦВК.

Наприкінці жовтня минулого року президент України Петро Порошенко заявив, що очікує від парламентських фракцій пропозиції щодо кандидатур до нового складу Центральної виборчої комісії після оголошення результатів місцевих виборів. Також у жовтні минулого року у фракції «Блок Петра Порошенка» прогнозували, що склад ЦВК буде змінено упродовж місяця, проте цього так і не сталося.

Верховна Рада України призначає на посади та звільняє з посад членів ЦВК за поданням президента України. У поданні враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп. Кандидатури попередньо обговорюються в депутатських фракціях. До складу ЦВК входять 15 членів комісії. Згідно з чинним законодавством, каденція членів ЦВК становить сім років.

Більшість нинішніх членів ЦВК призначені у 2004 та у 2007 роках, зокрема, голова ЦВК Михайло Охендовський призначений у лютому 2004 року, його заступники – Андрій Магера та Жанна Усенко-Чорна – також у 2004 році.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG