Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 00:10

Савченко буде тримати голодування до вироку Єрофеєву і Александрову – адвокат


Надія Савченко

Ув’язнена в Росії громадянка України Надія Савченко Надія Савченко має намір тримати сухе голодування до оголошення в Києві вироку росіянам Євгенію Єрофеєву і Олександру Александрову. Про це російській агенції «Інтерфакс» повідомив її захисник Марк Фейгін.

За його словами, потім, залежно від результатів, українка «буде вирішувати, як діяти далі».

«Можливо, російська сторона дасть вказівку через своє консульство в Києві, щоб вирок оскаржували», – припустив Фейгін.

Адвокат зазначив, що захист і родичі Савченко продовжують переконувати її припинити голодування, але «вона робить тільки те, що сама вважає за потрібне».

За словами Фейгіна, стан його підзахисної дещо стабілізувався після того, як їй в СІЗО почали ставити крапельниці.

Напередодні, 16 квітня, сестра Надії Савченко Віра повідомила, що українка погодилася на щоденні крапельниці, щоб уникнути погіршення стану здоров’я, водночас вона наголосила, що ці процедури Надія дозволяє лише до 20 квітня, а після цього терміну Савченко хоче знати лише конкретний строк її повернення в Україну.

Надія Савченко від 6 квітня тримає нове сухе голодування з вимогою звільнити її або повернути до України.

5 квітня вирок російського суду у справі Надії Савченко набрав чинності. Її засудили до 22 років позбавлення волі 22 березня, звинувативши, зокрема, у причетності до загибелі російських журналістів, що незаконно перебували на Донбасі в лавах підтримуваних Росією сепаратистів.

Сьогодні Голосіївський районний суд у Києві почав зачитувати вирок у справі проти російських військових Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова, затриманих минулого року в зоні конфлікту на сході України. Александрова і Єрофеєва вважають головними претендентами для обміну на українських політв’язнів у Росії, зокрема Надію Савченко.

XS
SM
MD
LG