Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 05:47

Порошенко виступає за приєднання України до конвенції щодо доступу до рахунків нерезидентів


Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко виступає за приєднання України до конвенції про забезпечення доступу до рахунків нерезидентів.

«Президент наголосив, що першим кроком має бути приєднання України до міжнародної конвенції про забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України мають вдатися до необхідних кроків для забезпечення підписання та ратифікації відповідної угоди, що забезпечить доступ українських органів влади до рахунків українських резидентів в іноземних банках», – мовиться в повідомленні прес-служби Порошенка за підсумками робочої наради з представниками уряду, парламенту і фіскальних органів щодо розробки законодавчих пропозицій у сфері деофшоризації.

10 квітня Порошенко анонсував низку кроків для здійснення деофшоризації. Зокрема, тоді він повідомив, що доручає Міністерству фінансів, Державній фіскальній службі забезпечити приєднання України до Міжнародної міжвідомчої конвенції про забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів.

За словами Порошенка, після підписання цієї конвенції, а це має відбутись не пізніше ніж 1 січня 2017 року, Україна автоматично отримуватиме інформацію з усього світу про рахунки, відкриті у будь-якому банку світу українськими резидентами.

Напередодні репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент України Петро Порошенко. Журналісти-розслідувачі заявляють, що Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію своїх активів «Рошен», створивши для цього три офшорні компанії.

Згодом юридична фірма «Авеллум», що є юридичним радником Порошенка, заявила, що створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передання активів Порошенка в управління авторитетної міжнародної трастової структури.

XS
SM
MD
LG