Доступність посилання

ТОП новини

Чеський політик заявив, що в Україні вирішується і доля Європи – сайт


Відомий чеський політик Карл Шварценберґ заявив, що доля України в її протистоянні агресії Росії вирішує і майбутнє Європи, повідомив сайт нині опозиційної правоцентристської партії TOP09, почесним головою якої він є.

Виступаючи на чеському телебаченні в неділю, 17 квітня, у відповідь на запитання, чи Україна знову повернеться до сфери впливу Росії, Шварценберґ, голова комітету з закордонних справ нижньої палати парламенту Чехії, колишній міністр закордонних справ цієї країни, сказав: «Якщо ми не приділимо цьому уваги, так. І тим буде вирішено наше майбутнє, бо тоді зміниться рівновага в Європі. Якщо Україна знову буде виконувати накази Москви, а це країна за розміром і населенням приблизно як Франція, то рівновага в Європі зміниться. А враховуючи, що Сполучені Штати потроху виходять із Європи, приділяють більшу увагу тихоокеанському просторові, то я знаю, хто (в такому разі) буде гегемоном Європи у 21-му столітті. Це ви можете самі дуже легко вирахувати. Неважко побачити, що станеться».

Як вважає Шварценберґ, очікуване рішення Європейської комісії запропонувати безвізовий режим для громадян України – це лише жест, і не найбільш підхожий у нинішній момент. Набагато важливіше, каже він, було б допомогти Україні економічно – «сягнути до своєї кишені, а це ми дуже не радо робимо».

Що ж до санкцій проти Росії, то, зауважив політик, вони потребують довгого часу застосування, як то було з Іраном, де тривалі санкції довели свій успіх і змусили його здатися й домовитися щодо ядерної програми. Але Шварценберґ застеріг: «І Росія не витримає вічно – але Росія зі свого досвіду з Заходом переконана, що європейські промисловці й інші, кому важлива торгівля з Росією, будуть твердо нападати на санкції, доки їх не скасують, так що Москві не доведеться дати задній хід».

«Говорімо відверто: це агресія Росії проти України, і так це й треба називати», – сказав Карл Шварценберґ.

У Чехії він відомий своєю підтримкою України в її протистоянні російській агресії.

XS
SM
MD
LG