Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 06:11

ЄС запросив лідерів Македонії для переговорів 22 квітня щодо вирішення політичної кризи


Протести у Македонії

Європейський союз запросив македонських лідерів для переговорів 22 квітня задля вирішення політичної кризи в цій балканській країні.
Прес-секретар Європейської комісії Майя Коціянчич запропонувала лідерами політичних партій з різних таборів Македонії зустрітися у Відні з європейським комісаром Йоганнесом Ганом.

«Метою зустрічі буде обговорення шляхів вирішення кризи, а також забезпечення лідерами Македонії виконання угоди за посередництва ЄС», – сказала Коціянчич.

На зустрічі з Ганом, який відповідає за розширення ЄС, також обговорюватимуть реформи в Македонії, додала речниця Єврокомісії.

Владна у Скоп’є Консервативна партія заявила, що прийме запрошення.

Головна опозиційна Соціал-демократична партія заявила, що найближчими днями вирішить, чи візьме участь в зустрічі.

Політична криза в Македонії розпочалося торік, коли опозиція звинуватила тодішнього прем’єр-міністра Николу Ґруєвського та його уряд у незаконному прослуховуванні близько 20 тисяч людей, серед яких політики, судді, поліцейські, журналісти та дипломати. Ґруєвський, який пішов у відставку в січні, заперечував звинувачення і сам звинувачував лідера опозиції Зорана Заєва в підготовці державного перевороту.

12 квітня президент країни Джорґе Іванов амністував 56 посадовців, нібито залучених у скандал, і саме церішення викликало бурхливі протести у Скоп’є.

Влада Македонії оголосила дострокові вибори на 5 червня, але опозиція пообіцяла бойкотувати голосування через те, що, на її думку, у країні не дотримані умови для проведення вільних і справедливих виборів.

Македонія є кандидатом на вступ до ЄС з 2005 року, але переговори про приєднання тривають досі.

XS
SM
MD
LG