Доступність посилання

ТОП новини

У Криму тривають обшуки у журналістів – адвокат


Еміль Курбедінов

У Криму 19 квітня пройшли обшуки в будинках ще двох журналістів. Про це проектові Радіо Свобода «Крим.Реалії» повідомив адвокат Еміль Курбедінов. За його інформацією, після обшуку журналістів відвезли в управління російської Федеральної служби безпеки в Сімферополі.

«Обшук проведено у трьох кримських журналістів, і їх вивозять в управління ФСБ. Це Леньяра Абібулаєва, Руслана Люманова і Микола Семена. По-моєму, Миколі Семені будуть висувати обвинувачення», – сказав Курбедінов.

«Я перебуваю у будівлі ФСБ і чекаю, кого підвезуть, і буду працювати», – додав він.

Адвокат додав, що правозахисники пов’язують обшуки і затримання журналістів із їхньою «активною громадянською позицією з деяких питань».

Вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Імені і прізвища журналіста Поклонська не назвала. Одночасно журналіст Олег Крючков повідомив, що мова йде про Миколу Семену.

Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання «День» і «Дзеркало тижня», також є колишнім кореспондентом московського видання «Известия». Зараз він перебуває на пенсії.

Напередодні Поклонська заявила, що тих, хто не визнає підсумків кримського «референдуму» 2014 року, за підсумками якого Росія анексувала Крим, будуть притягувати до кримінальної відповідальності. Таким чином вона підтримала ініціативу голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна.

16 березня 2014 року за військової і політичної підтримки Росії в Криму відбувся неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення Криму, за оголошеними підсумками якого Росія заявила про включення півострова до свого складу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG