Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 21:29

Рада має намір надати право на призначення дострокової пенсії за віком військовим-учасникам АТО


(©Shutterstock)

Верховна Рада має намір надати право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років військовослужбовцям-учасникам АТО.

За ухвалення законопроекту № 3252 за основу проголосували 236 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Депутат від «Блоку Петра Порошенка» Людмила Денісова, обговорюючи законопроект № 3252, заявила, що йдеться не так про додаткові витрати з бюджету, як про повагу до військових.

«Учасники бойових дій за українським законодавством мають право достроково іти на пенсію,але учасники АТО – ні. Цю несправедливість треба виправити. За нашими підрахунками, це приблизно 11 мільйонів гривень на рік. Це не великі кошти для того, щоб виявити бійцям нашу повагу», – сказала вона.

Натомість представник «Опозиційного блоку» Наталя Королевська натомість запропонувала виділити кошти не на пенсії бійцям, а на виплати мешканцям територій, де тривали бойові дії. Вона пропонує назвали ці виплати «допомогою громадянам, постраждалим від АТО».

Фракція «Опозиційний блок» не підтримала цей законопроект.

Від квітня 2014 року на частині територій Донецької і Луганської областей тривають бойові дії. Низка населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, наразі окуповані підтримуваними Росією сепаратистами. Відтоді, за даними ООН, на Донбасі загинули понад 9 тисяч людей, близько 21 тисячі були поранені.

XS
SM
MD
LG