Доступність посилання

ТОП новини
01 квітня 2020, Київ 05:16

Під Верховною Радою мітингують науковці НАНУ


Учасники акції протесту науковців, 19 квітня 2016 року

Науковці Національної академії наук прийшли під стіни Верховної Ради з вимогою збільшити фінансування науки.

«Головна мета акції – протест проти знищення української науки, яке полягає в кричущому її недофінансуванні, зокрема Національна академія наук України сьогодні нефінансована на третину, що викликає необхідність великого скорочення, переходу на неповний робочий тиждень. Лише Національній академії наук не вистачає 725 мільйонів», – говорить віце-президент НАНУ Анатолій Загородній.

До учасників акції протесту вийшла міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Вона сказала, що солідарна з мітингувальниками і готова до співпраці. Водночас міністр освіти закликала науковців у свою чергу провести реформи в Академії наук.

«Ви маєте справедливі вимоги до держави щодо підтримки фінансування наукових розробок, але держава, зі свого боку, неодноразово говорила про необхідність реформування підходів у роботі Академії наук. І я вважаю, що тут повинен бути відповідний вплив і тиск із боку не тільки органів управління академії і президії, а всіх колективів науковців», – сказала Гриневич.

Після виступу міністр освіти разом з делегованими представниками мітингувальників пішли на зустріч з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, щоб обговорити ситуацію.

Як пізніше зазначив під час засідання парламенту Парубій, усі принципові питання, з яких звернулися профспілки, зможуть вирішити в узгоджений під час змін до бюджету термін.

За підрахунками організаторів, до акції протесту долучились близько 5 тисяч учасників.

Акція протесту є всеукраїнською. Першими на вулиці вийшли науковці зі Львова. Доєднатися до колег також планують Дніпропетровськ, Миколаїв, Одеса та Харків.

Дивитись коментарі (1)

Recommended

XS
SM
MD
LG