Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 20:07

Російські силовики шукали у кримського журналіста зв’язок із «Крим.Реалії»


Під час обшуку в будинку кримського журналіста Миколи Семени в Сімферополі силовики шукали підтвердження його контактів з проектом Радіо Свобода «Крим.Реалії», повідомив син журналіста Дмитро Семена.

«Було вилучено три ноутбуки, сім записників і близько семи зберігачів інформації… Вони не стали розбиратися, побачили підозру на те, що там зберігається якась інформація, пов’язана з «Крим.Реалії»…», – розповів Дмитро Семена.

За його словами, обшук почався 19 квітня близько 7-ї ранку і тривав майже п’ять годин. Проводили його 8 осіб.

«Батько видав на вимогу всі ноутбуки. Їх експерт почав вивчати», – розповів син журналіста, зазначивши, що Микола Семена під час обшуку був спокійний, не панікував.

Він підкреслив, що, за словами слідчого, Микола Семена перебуває в статусі підозрюваного, і його відвезли в кримське управління Федеральної служби безпеки Росії «для дачі пояснень».

Дмитро Семена розповів, що батько останнім часом лікувався через різкі перепади тиску. На допит у ФСБ Микола Семена взяв з собою таблетки.

На цей момент допит триває.

Вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор анексованого Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста Поклонська не називала. Одночасно журналіст Олег Крючков повідомив, що мова йде про журналіста Миколу Семену.

Трохи пізніше адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів в Криму.

У російській прокуратурі Криму повідомили про слідчі дії щодо низки журналістів, у яких пройшли обшуки 19 квітня.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG