Доступність посилання

ТОП новини

Іванчук: «Народний фронт» може висунути кандидатуру Сторожука на посаду першого заступника генпрокурора


Андрій Іванчук

Фракція «Народного фронту» може висунути кандидатуру народного депутата Дмитра Сторожука на посаду першого заступника генпрокурора. Про це повідомив народний депутат від цієї фракції Андрій Іванчук.

За його словами, на засіданні фракції відбулася дискусія щодо цього питання, де розглядалися дві кандидатури – першого заступника міністра юстиції Наталії Севастьянової і Сторожука.

«Фракція більше схиляється до підтримки, якщо це буде після обрання керівника Генеральної прокуратури України, щоб Сторожук обійняв посаду першого заступника генпрокурора», – зазначив Іванчук.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти. Минулого тижня в Раду внесли законопроект про внесення змін до законодавства щодо діяльності ГПУ.

У законопроекті пропонувалося дозволити претендувати на посаду генпрокурора особі, яка має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше від 5 років.

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, а також має стаж роботи в сфері права не менше від 10 років.

Сьогодні у Раді повторно зареєстрували законопроект про внесення змін до законодавства щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань. Президент України визначив розгляд цього законопроекту як невідкладний.

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

XS
SM
MD
LG