Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську ініціювали суд через перейменування вулиці Героїв Сталінграду


Міська рада Дніпропетровська

У Дніпропетровську судяться через перейменування однієї з найбільших вулиць у центрі міста – вулиці Героїв Сталінграду. Депутат Дніпропетровської міської ради Олександр Сирота звернувся до суду, щоб оскаржити рішення міської влади щодо перейменування цієї вулиці на проспект Богдана Хмельницького. Як заявив позивач, вулиця Героїв Сталінграду, на його думку, не підпадала під дію законів «про декомунізацію», відтак її перейменування незаконне.

Як поінформував депутат, представники відповідача – міської влади – на засідання до суду не з’явились, відтак слухання справи перенесене на 28 квітня.

Водночас у комісії з питань зміни топоніміки, яка діє в міськраді, повідомили Радіо Свобода, що «декомунізація» назви вулиці цілком обґрунтована.

«На перейменування цієї вулиці було дві причини: по-перше, такого міста, як Сталінград, уже не існує, по-друге, в назві згадується Сталін, що є неприпустимим. Чому дали назву імені Богдана Хмельницького? Це було цілком логічно, адже там розташований парк його імені й пам’ятник Богданові Хмельницькому. Примітно, що депутати міськради входили до комісії з перейменування вулиць, але з літа 2015 року, коли обговорювалось це питання, ніяких зауважень не висловлювали», – сказав Радіо Свобода член комісії, громадський активіст Олег Черненко.

Водночас раніше в коментарі Радіо Свобода дніпропетровський історик, колишній голова робочої групи з питань топоніміки Максим Кавун висловив думку про те, що вулиця Героїв Сталінграду потрапила в перелік «декомунізованих» необґрунтовано. За його словами, вона «названа не на честь Сталіна, а на честь Сталінградської битви».

У листопаді 2015 року в рамках виконання законів про декомунізацію у Дніпропетровську змінили назви 57 топонімів. Розпорядження про це підписала виконувач обов’язків міського голови Галина Булавка після консультацій із Українським інститутом національної пам’яті. Відповідно до документа, зокрема, вулиця Чубаря отримала ім’я Володимира Сосюри, Постишева – Олександра Серебрякова, вулиця Героїв Сталінграду стала проспектом Богдана Хмельницького, Жовтнева площа – Соборною тощо.

XS
SM
MD
LG