Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 10:57

Росія має припинити переслідування журналістів у Криму – Комітет захисту журналістів 


Міжнародний Комітет захисту журналістів закликає російську владу припинити переслідування журналістів в окупованому Криму і дозволити їм виконувати свою роботу. Про це йдеться в оприлюдненій 19 квітня заяві базованої в Нью-Йорку організації.

«Ми закликаємо російські силові структури припинити переслідування журналістів у Криму за їхні репортажі і висловлені думки. Росія має практику прирівнювання критики до екстремізму і використання широких формулювань свого законодавства, щоб залякати і змусити замовкнути пресу», – вказала координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

Уранці у вівторок підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації у ЗМІ. Імені та прізвища журналіста вона не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену. Його син Дмитро розповів, що під час обшуку силовики шукали підтвердження зв’язку журналіста з проектом Радіо Свобода, сайтом Крим.Реалії. Силовики вилучили два ноутбуки, інші носії інформації. Після їхньої експертизи допити триватимуть.

Пізніше Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд. Він наполягає на своїй невинуватості за звинуваченнями в «закликах до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів у Криму, за повідомленням Комітету захисту журналістів, ідеться про Леняру Абібулаєву та Руслану Люманову.

На сайті російської прокуратури Криму також з’явилася інформація про проведення слідчих дій щодо ще низки журналістів. Їхні імена і прізвища у відомстві не називають. За інформацією ЗМІ, обшуки пройшли за сімома адресами – в Сімферополі, Ялті та Севастополі.

Міністерство інформаційної політики України повідомило, що готує звернення до міжнародних організацій у зв’язку з обшуками і затриманнями журналістів в окупованому Росією Криму. В ОБСЄ також висловили занепокоєння через загрозу свободі висловлювання і засобів інформації в окупованому Росією українському Криму.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ теж уже готує заяву-звернення до міжнародних організацій із проханням «вплинути» на ситуацію.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG