Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 06:43

Норвегія: масовий убивця Брейвік частково виграв суд про «нелюдські умови тримання»


Андерс Берінґ Брейвік «вітає» суд нацистським вітанням, фото 15 березня 2016 року

Суд у Норвегії частково задовольнив позов засудженого за масове вбивство 77 людей Андерса Берінґа Брейвіка, визнавши, що той утримувався у в’язниці в умовах, що порушують його права.

Як вирішив окружний суд Осло, ці умови не відповідали статті європейської Конвенції про права людини, що забороняє нелюдське і принизливе поводження.

При цьому суд відхилив іншу частину позову Брейвіка, який також прагнув визнати порушення урядом Норвегії його права на приватне і родинне життя.

Брейвік позивався до норвезької держави і до адміністрації в’язниці, де він перебуває, через обмеження, яких він там зазнає, відбуваючи присуджене йому 21-річне позбавлення волі – максимально можливий термін за норвезьким законодавством.

Брейвік заявляв, що особисті обшуки, цензурування його пошти та утримання в ізоляції від інших становлять нелюдське поводження з ним.

Відповідачі з боку держави наполягали, що суворі умови у в’язниці необхідні, бо Брейвік і там становить загрозу для суспільства загалом і для відвідувачів закладу зокрема.

Андерс Берінґ Брейвік, нині 37-річний, 2011 року вбив 77 людей, влаштувавши вибух у центрі Осло, а потім розстрілявши учасників молодіжного табору на природі. На суді Брейвік визнав свої вчинки, але заявив, що не вважає їх злочинами.

XS
SM
MD
LG