Доступність посилання

ТОП новини

В офісі омбудсмена Росії заявляють, що Афанасьєва не катували


Геннадій Афанасьєв

Апарат уповноваженого з прав людини при президенті Росії перевіряє походження виявлених у серпні 2015 року в засудженого у Росії кримчанина Геннадія Афанасьєва тілесних ушкоджень, але відкидає версію про тортури. Про це йдеться у відповіді прес-служби відомства на запит агенції «Укрінформ».

У відповіді зазначається, що «по прибутті Афанасьєва 13.08.2015 до СІЗО-4 ГУ ФСВП Росії у Ростовській області з Шахтинського ІТТ під час огляду в нього були виявлені тілесні ушкодження». Після цього, з ініціативи уповноваженого з прав людини, слідчі органи Росії ухвалили рішення про передачу повідомлення щодо підслідності в слідчий відділ у місті Шахти в Ростовській області.

«Наразі апарат уповноваженого ініціював додаткову перевірку виявлених обставин», – йдеться в листі.

У відомстві також заявили, що питання про вибивання шляхом тортур свідчень у Афанасьєва проти інших українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка закрите. «Після неодноразових перевірок (ініційованих після звернень матері Афанасьєва та українського омбудсмена Валерії Лутковської – ред.), відомості про застосування до Г.С. Афанасьєва недозволених методів ведення слідства свого підтвердження не знайшли», –заявили в офісі російського омбудсмена.

Геннадій Афанасьєв засуджений у Росії у «справі Сенцова-Кольченка» і відбуває покарання у виправній колонії-25 в російському Сиктивкарі.

Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму.

Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він дав свідчення проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова та активіста Олександра Кольченка він відмовився від свідчень, заявивши про тортури під час допиту.

Афанасьєв повідомив, що обмовив Сенцова, і терористичної організації з їхньою участю в Криму не було. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Афанасьєва, Сенцова і Кольченка політичними в’язнями.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG