Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 19:47

Суд у Туреччині скасував вироки у справі про «змову»


Реджеп Тайїп Ердоган (л) та Ількер Башбуг (п), фото 2010 року

У Туреччині найвищий апеляційний суд країни скасував вироки 275 людям, що були звинувачені у змові з метою скинути уряд.

Суд вирішив, що вироки необґрунтовані, бо взагалі не було доведене саме існування підпільної мережі з назвою «Ерґенекон», про існування якої і причетність до якої засуджених стверджував уряд.

Крім того, апеляційний суд виявив і інші порушення в перебігу первісного розгляду «справи Ерґенекон», серед того незаконність деяких прослуховувань і обшуків.

Нинішнє рішення може призвести до повторного розгляду справи.

2013 року в цій справі визнали винними й засудили до різних термінів позбавлення волі більшість із 275 підсудних – колишніх і чинних на той час військових, юристів, учених і журналістів, – визнавши їх винними у членстві в «терористичній організації» з назвою «Ерґенекон», про існування якої у 2003–2004 роках стверджували прокурори, а також у підпалах, незаконному володінні зброєю чи підбурюванні до збройного повстання проти уряду тодішнього прем’єр-міністра Реджепа Тайїпа Ердогана (нині він президент Туреччини) і його Партії справедливості і розвитку, що має ісламістське коріння. Кільком підсудним, серед них колишньому начальникові Генерального штабу Збройних сил Ількерові Башбугу, після п’ятирічного процесу винесли довічні вироки. Це загострило відносини між владою й її прихильниками з помірковано ісламістських кіл, із одного боку, і військовими, що традиційно вважають себе захисниками світського курсу Туреччини, з іншого.

Загалом у Туреччині відбулося кілька процесів у справах зі схожими звинуваченнями про змови проти влади Партії справедливості і розвитку, що керує країною незмінно з 2003 року.

XS
SM
MD
LG