Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман: звинувачення на адресу міністра фінансів Данилюка про офшори треба перевірити


Олександр Данилюк

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що правоохоронні органи мають розібратися зі звинуваченнями на адресу міністра фінансів Олександра Данилюка щодо наявності у нього офшорних компаній. Про це Гройсман сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

«Я б хотів, щоб це питання розглядалося предметно, якщо були зловживання, то за це треба нести відповідальність... Я очікую від органів перевірки тих даних, які мають бути занесені до декларації, і тоді я зможу зробити з цього питання висновок», – сказав голова уряду.

Прем’єр-міністр також наголосив, що «за час перебування на посаді міністра фінансів ніяких таких підприємств не було зареєстровано». «А те, що було за попередній період часу, – я вважаю, що міністр має надати вичерпну відповідь», – додав Гройсман. У разі, якщо закон був порушений, «має бути ухвалене відповідне рішення», сказав голова уряду.

Як засвідчили виписки з офіційного реєстру компаній Кіпру, отримані журналістами програми «Схеми», новопризначений міністр фінансів України Олександр Данилюк і досі є директором кіпрських компаній Rurik Real Estate Investment Ltd і Hogsmill Investment Ltd, які в свою чергу засновані офшором з Кайманових островів Rurik Real Estate Investment Limited.

Міністр, якому журналісти передали ці документи на засіданні уряду 20 квітня, не прокоментував ці знахідки, утім на своїй сторінці у мережі Facebook вибачився перед суспільством, визнав, що дійсно є директором трьох офшорних фірм, і заявив, що вносить зміни до своєї декларації.

15 квітня на засіданні парламенту Данилюк заявив, що не має офшорів і не терпить корупції.

Стаття 25 закону України «Про запобігання корупції» забороняє державним службовцям «входити, у тому числі через інших осіб, до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку».

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG