Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 08:33

Світові лідери підписують в ООН угоду щодо клімату


Посол ООН з проблем клімату Леонардо Ді Капріо, 22 квітня 2016 року, Нью-Йорк

У Нью-Йорку представники майже 170 країн підписують у ці хвилини угоду щодо клімату, досягнуту в Парижі в грудні минулого року.

Для того, щоб паризька угода набула чинності, мають бути виконані дві важливі умови: по-перше, щонайменше 55 учасників Рамкової конвенції ООН зі змін клімату повинні ратифікувати угоду і, по-друге, на частку цих 55 країн повинні припадати 55 відсотків загальносвітового обсягу викидів парникових газів.

Цей документ розглядають як історичний етап в зусиллях щодо уповільнення кліматичних змін і часткової компенсації негативних наслідків цього процесу.

Перший підпис під угодою поставив президент Франції Франсуа Олланд.

Відомий кіноактор Леонардо Ді Капріо, який є послом ООН з проблем клімату, виступаючи в Генеральній асамблеї, заявив, що світові лідери є «останньою надією» для порятунку планети від шкідливих наслідків глобального потепління.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун давно закликає світових лідерів вжити заходів у зв’язку зі змінами клімату. За його словами, «це єдина можливість врятувати нашу єдину планету Земля».

Ключову роль в реалізації угоди відіграють Китай і США – на їхню часткуприпадає 40 відсотків загальносвітових викидів. При розробці попередніх угод між цими країнами спостерігалися розбіжності, проте цього разу обидві країни виступають за якнайшвидший вступ договору в силу.

Держсекретар США Джон Керрі, виступаючи на церемонії підписання в Нью-Йорку, зазначив, що середня річна температура в 2016 році може стати найвищою в історії метео-спостережень, побивши рекорд 2015 року.

Підписання угоди приурочене до Міжнародного Дня Землі, який відзначають 22 квітня.

XS
SM
MD
LG