Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі збитого сепаратистами Іл-76 розглядає свідчення потерпілих і письмові докази


У Павлограді 26 квітня відбувається одинадцяте судове засідання у справі про загибель у збитому озброєними сепаратистами літаку Іл-76 українських військових.

Розпочинаючи засідання, суд повернувся до розгляду свідчень потерпілих, адже у справі, за словами судді, з’явились нові потерпілі – родичі загиблих в літаку українських військовослужбовців заявляють клопотання про визнання їх потерпілими. Так, на цьому судовому засіданні таке клопотання подала сестра загиблого десантника Павла Ніконова Антоніна Керб.

«Мені дуже хочеться справедливого суду, щоб хтось був покараний», – сказала потерпіла, даючи свідчення.

Після опитування свідка суд повернувся до вивчення письмових доказів, викладених у 10-му томі справи. Суд оприлюднює висновки експертиз щодо встановлення причин й обставин катастрофи літака, зокрема, розшифровки звукозаписів з двох літаків, які летіли разом зі збитим Іл-76.

17 грудня 2015 року в Павлоградському міськрайонному суді на Дніпропетровщині розпочався судовий процес у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76, збитому 14 червня 2014 року озброєними сепаратистами в аеропорту Луганська.

На лаві підсудних – одна особа, генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції. Його обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до служби, вчинене в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків).

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було уражено літак Іл-76МД. Він загорівся і впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади і 9 членів екіпажу. Усі загинули. Високопосадовцю Збройних сил України Віктору Назарову оголосили про підозру в недбалому ставленні до служби, наслідком чого стала загибель військових.

XS
SM
MD
LG