Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 21:05

Чубаров: Меджліс переходить на надзвичайний режим діяльності


Рефат Чубаров

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляє, що Меджліс ухвалив рішення про перехід на надзвичайний режим діяльності, оскільки для його нормальної діяльності створені «непереборні перешкоди».

За його словами, таке рішення ухвалене 19 лютого 2016 року, коли стало відомо про подачу позову призначеного Кремлем прокурора Криму Наталії Поклонської щодо заборони діяльності Меджлісу в Криму.

Основним місцем діяльності Меджлісу визначено Київ.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 26 квітня задовольнив позов про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території півострова. Це рішення може бути оскарженим протягом місяця.

Відповідач у цій справі – перший заступник голови Меджлісу кримських татар Наріман Джелял заявив, що члени Меджлісу подаватимуть апеляцію.

Напередодні на засіданні суд долучив до справи рішення Наталії Поклонської про припинення роботи Меджлісу. Про своє рішення Поклонська оголосила 13 квітня.

18 квітня Мін’юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких в цій країні зупинена «в зв'язку із здійсненням ними екстремістської діяльності». Цей крок засудила Україна, низка міжнародних організацій та правозахисників.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питання про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на півострові є «внутрішніми російськими питанням», і Росія не має наміру прислухатися до «рекомендацій» ззовні.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG