Доступність посилання

ТОП новини

Чотирьох іранських журналістів засудили за дії проти нацбезпеки


Ісса Сахархіз - один із затриманих іранських журналістів

Четверо іранських журналістів отримали тюремні ув'язнення на термін від 5 до 10 років за звинуваченням у «діях проти національної безпеки Ірану».

Адвокати журналістів оголосили про вироки іранським державним ЗМІ 26 квітня.

Усі четверо були заарештовані в листопаді за звинуваченнями у членстві в так званій «інфільтраційній мережі, що належить урядам США та Великої Британії».

Давуд Ассаді – оглядач газети – отримав 10 років в’язниці; журналістка Афарін Хітсаз засуджена до 5 років; Ехсан Мазандарані – головний редактор іранської щоденної газети Farhikhtegan – до семи років позбавлення волі; Саман Сафарі отримав п'ять років в'язниці.

Доля п'ятого заарештованого іранського журналіста Ісси Сахархіза, залишається невідомою. Сахархіз – менеджер забороненої публікації Aftab – був главою прес-служби Міністерства культури Ірану під час правління колишнього президента-реформатора Мохаммада Хатамі.

Близько 100 іранських журналістів підписали у грудні минулого року заяву, в якій закликали до звільнення журналістів, назвавши звинувачення проти них «безпідставними і повторюваними».

XS
SM
MD
LG