Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 04:22
Новини | Політика

Порошенко подякував Туску за додаткові 20 мільйонів євро від ЄС на будівництво СВЯП-2


Петро Порошенко і Дональд Туск, архівне фото (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Європейської Ради Дональду Туску за додатковий внесок Євросоюзу у розмірі близько 20 мільйонів євро до фонду рахунку ядерної безпеки для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

«Україна глибоко вдячна за незмінну, багаторічну допомогу ЄС у розмірі вже близько 730 мільйонів євро на реалізацію проектів з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», – сказав Порошенко під час телефонної розмови з Туском, повідомляє прес-служба президента України.

За словами Туска, ЄС залишається основним донором для подолання наслідків трагедії, виведення з експлуатації атомної станції та відновлення навколишнього природного середовища.

Напередодні посол Японії в Україні Шігекі Сумі та президент ЄБРР Сума Чакрабарті заявили, що міжнародні донори мають намір надати близько 87 мільйонів євро додаткового внеску для фінансування проектів у Чорнобильській зоні відчуження.

Чорнобильська катастрофа 26 квітня 1986 року призвела до масового радіаційного забруднення територій, з яких виселили близько 200 тисяч людей. Зони відчуження були створені на території Київської області в Україні, Гомельської та Могильовської областей Білорусі, а також Брянської області Росії.

Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 було госпіталізовано. Водночас точну кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров’я внаслідок аварії, підрахувати неможливо.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG