Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 17:37

OCCRP: віолончеліст Ролдугін отримував гроші, про які говорив Магнітський


Сергій Ролдугін і Володимир Путін (2009 рік)

Центр дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) заявив про зв’язок віолончеліста Сергія Ролдугіна, близького друга президента Росії Володимира Путіна, з офшором, куди були виведені з російського бюджету кошти, схему розкрадання яких розкрив юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський.

За даними центру, частина вкрадених 230 мільйонів доларів в 2008 році в результаті декількох операцій була переказана на рахунок компанії Delco Networks, зареєстрованої на Британських Віргінських островах. Згідно з даними Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ), ця компанія в тому ж році купила 70 тисяч акцій «Роснефти» у панамського офшору Ролдугіна під назвою International Media Overseas. Експерти дійшли висновку, що кошти у такий спосіб у кінцевому результаті надійшли на рахунок компанії близької до російської влади людини.

Сергій Магнітський помер у московському слідчому ізоляторі 16 листопада 2009 року. Офіційна причина смерті – серцево-судинна недостатність. Родичі юриста стверджують, що в СІЗО йому не надавали необхідної медичної допомоги, били і тримали в поганих умовах.

3 квітня Центр дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) і сайти світових ЗМІ опублікували матеріали, присвячені корупції у найвищих ешелонах влади в низці країн. Розслідування базується на документах компанії Mossack Fonseca (Панама, Британські Віргінські острови).

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. Вони повідомляють, що знайшли важливу інформацію щодо 12 чинних чи колишніх лідерів держав та урядів світу.

Росії присвячена значна частина цього розслідування, в якій стверджується, що близькі до Путіна люди через банк «Росія» і панамські офшорні компанії «відмили» понад 2 мільярди доларів. У Кремлі розслідування називають «інформаційним вкидом». Сам Володимир Путін підтвердив, що Ролдугін займається бізнесом, проте заявив, що всі гроші віолончеліст витрачає на купівлю музичних інструментів.

В Україні одним із фігурантів розслідування став, зокрема, президент Петро Порошенко.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG