Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 20:18

Адвокат українця Литвинова планує подати в суд на «Росію 1»


Сергій Литвинов

Адвокат ув’язненого у Росії українця Сергія Литвинова Віктор Паршуткін заявляє про намір подати позов на телеканал «Росія 1» і його ведучого Дмитра Кисельова щодо захисту честі й гідності свого підопічного.

Литвинова звинувачували у воєнних злочинах, нібито здійснених ним на Донбасі, однак пізніше Слідчий комітет Росії зняв більшість звинувачень, залишивши розбій. Водночас, за словами Паршуткіна, на російському телебаченні виходили сюжети про «звірства» українського «карателя».

«Найбільш активним і колоритним у шельмуванні Литвинова як карателя був Дмитро Кисельов, тож незабаром у Москві почнеться цей процес», – зазначив Віктор Паршуткін у Києві.

Також адвокат заявив про намір подати позов проти очільника Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна щодо компенсації Литвинову збитків за те, що той незаконно, на думку Паршуткіна, перебував під вартою із серпня 2014 до липня 2015 року виключно за звинуваченнями у воєнних злочинах, щодо яких пізніше був реабілітований. Віктор Паршуткін оцінив збитки свого підопічного у мільйон рублів.

20 квітня російський суд присудив Сергієві Литвинову 8,5 років ув’язнення за звинуваченнями у викраденні автомобілів на Луганщині. До цього російське слідство звинувачувало його у масових вбивствах мирних жителів і зґвалтуваннях, які він нібито вчинив, перебуваючи в складі добровольчого батальйону «Дніпро-1», однак сторона захисту довела, що постраждалих у цій справі ніколи не існувало.

Міністерство закордонних справ України назвало рішення російського суду виключно політично вмотивованим.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG